Tuesday, October 16, 2018
image_pdfimage_print

ОРГАНИ И ТЕЛА

РЕГИОНАЛНИ ОДБОРИ

Претседател:

Снежана Конеска Руси

НУ „Македонски народен театар”- Скопје

моб. 078 353-977

e-mail: sneskakonevska@gmail.com

Секретар:

Лилјана Чурлинова

ЈОУДГ „Раде Ј Корчагин“ – Скопје

моб. 076 360-535

Претседател:

Трајче Петковски

СОУГС „Владо Тасевски” – Скопје

моб. 076 483-427

e-mail: sonk.kiselavoda@sonk.org.mk

Секретар:

Мирјана Китановска

ЈОУДГ „8 Март” – Скопје

моб. 078 345-055

Претседател:

Бојан Станковиќ

ОУ „Крум Тошев“ – с.Трубарево

моб. 075 493 700

e-mail: sonk.gazibaba@sonk.org.mk

Секретар:

Суза Блажевска

СЕТУГС „Михајло Пупин” – Скопје

моб. 076 360-545

Претседател:

Фатон Чиче

ОУ „Рајко Жинзифов“

моб. 076 462 550

e-mail: sonk.cair@sonk.org.mk

Секретар:

Дејана Пајмаковска

ОУ „Васил Главинов“

моб. 076 360-533

Претседател:

Витомир Лазороски

ОУ „Х.Т. Карпош“

моб. 076 360-530

e-mail: sonk.karpos@sonk.org.mk

Секретар:

Анкица Крстевска

ЈОУДГ „Орце Николов” – Скопје

моб. 076 360-532

Претседател:

Никола Стојмановски

ОУ„Карпош“ – Умин Дол

моб. 076 360-531

e-mail: sonk.kumanovo@sonk.org.mk

Секретар:

Исмет Зекири

СОУ „Сами Фрашери” – Куманово

моб. 078 353-432

Претседател:

Илчо Белџигеровски

ООУ „Елпида Караманди” – Битола

моб. 075 493-705

e-mail: beldjigerovskii@gmail.com

Секретар:

Злате Божиновски

ООУ „Браќа Миладиновци с Жван” – Д. Хисар

моб. 076 360-536

Претседател:

Златко Думбалоски

ООУ „Добре Јовановски” – Прилеп

моб. 076 316-674

e-mail: sonk.prilep@sonk.org.mk

Секретар:

Николче Николоски

ООУ „Кирил и Методиј”- с. Бучин, Крушево

моб. 076 360-537

Претседател:

Теута Сејфулаи

ООУ „Сами Фрашери”-с. Пирок, Боговиње“

моб. 076 465-155

e-mail: teutasejfullai@gmail.com sonk

Секретар:

Зоран Грковски

ООУ „Кирил и Методиј” – Тетово

моб. 070 321-201

Претседател:

Тафа Амети

СОУ „Гостивар“ – Гостивар

моб. 075 392-005

e-mail: sonk.gostivar@sonk.org.mk

Секретар:

Валентина Тасеска

НУЦК „АСНОМ” – Гостивар

моб. 078 831-731

Претседател:

Цане Крстески

СОУ „Св. Наум Охридски” – М. Брод

моб. 075 493-708

e-mail: sonk.kicevo@sonk.org.mk

Секретар:

Зуфер Рушај

ОСУ „Дрита” – Кичево

моб. 071 320-789

Претседател:

Аце Речкоски

ДСД „Никола Карев” – Охрид“ – Охрид

моб. 075 493-712

e-mail: sonk.ohrid@sonk.org.mk

Претседател:

Реџеп Љешко

СООУ „Ибрахим Темо”- Струга

моб. 075 493-709

e-mail: sonk.struga@sonk.org.mk

Секретар:

Славица Петреска

ООУ „Браќа Миладиновци”- Струга

моб. 078 353-738

Претседател:

Никола Џорлев

ОУ „Сандо Масев“-Струмица

моб. 076 360-538

e-mail: sonk.strumica@sonk.org.mk

Претседател:

Перо Јордановски

ОУ„Васил Главинов“ – Велес

моб. 075 493-713

e-mail: sonk.veles@sonk.org.mk

Секретар:

Димитар Кучуков

ССОУ „Ванчо Димитрија Чуповски” – Велес

моб. 076 360-541

Претседател:

Марјан Костадиновски

ОУ „Ванчо Прке“ – Штип

моб. 075 493-716

e-mail: sonk.stip@sonk.org.mk

Секретар:

Маја Белташева

ЈОУДГ „Астибо” – Штип

моб. 076 360-544

Претседател:

Стојко Рамов

СОУ „Ванчо Прке“ – Виница

моб. 076 360-542

e-mail: s.ramov@yahoo.com

Секретар:

Јулија Златкова

ООУ „Малина Поп Иванова” – Кочани

моб. 076 493-715

Претседател:

Димитар Стојановски

моб. 075 493-714

e-mail: sonk.delcevo@sonk.org.mk

Секретар:

Снежана Вучковска

ЈОУДГ „7 Септември” – Пехчево

моб. 078 568-351

Претседател:

Ќиро Јосифов

ООУ „Тоде Хаџи – Тефов”- Кавадарци

моб. 075 493-711

e-mail: sonk.kavadarci@sonk.org.mk

Претседател:

Каролина Димитрова

ООУ „Климент Охридски “ – Миравци

моб. 075 493-710

e-mail: karolinadimitrova7@gmail.com

Секретар:

Мими Петкова

ЈОУ Библиотека „Гоце Делчев”- Гевгелија